Skip to content

Welke soorten campings vind je in Amerika?

Als je met een camper door Amerika reist, heb je veel keuze in campings. Van eenvoudige plekken midden in de natuur tot campings met zwembad, speeltuin en wasserette. Welke camping het beste bij je past, hangt af van je route, je reisgezelschap en hoeveel comfort je onderweg prettig vindt.

Het fijne aan een camperreis in Amerika is dat je kunt afwisselen. De ene nacht sta je op een camping in een nationaal park, de volgende nacht kies je voor een comfortabele RV camping met stroom, water en een warme douche. En reis je wat avontuurlijker, dan kun je soms ook kiezen voor boondocking: gratis kamperen in de natuur, meestal zonder voorzieningen.

In deze blog leggen we uit welke soorten campings je in Amerika tegenkomt en waar je op moet letten.

1. campings in nationale parken

Veel camperreizigers willen graag overnachten in of vlak bij de nationale parken. Logisch, want dan zit je dicht bij de wandelroutes, uitzichtpunten en bezoekerscentra. Denk aan parken zoals Yosemite, Yellowstone, Grand Canyon, Zion, Bryce Canyon en Grand Teton.

Campings in nationale parken zijn vaak eenvoudig. Je hebt meestal een staanplaats, picknicktafel en vuurplaats. Douches, stroom en wateraansluiting bij je camper zijn lang niet altijd aanwezig. Soms is er een toiletgebouw en een dumpstation, maar dat verschilt per park en per campground.

Het grote voordeel is de ligging. Je hoeft ’s ochtends niet eerst een uur te rijden voordat je bij de ingang van het park bent. Het nadeel: deze campings zijn populair en vaak snel vol, vooral in het hoogseizoen. Reserveren is dus belangrijk. Veel campings in nationale parken kun je boeken via Recreation.gov.

Sommige campings werken met het principe ‘first come, first served’. Dat betekent dat je geen plek vooraf kunt reserveren. Wie als eerste aankomt, krijgt als eerste een beschikbare plek. Je rijdt dus naar de camping toe en kijkt ter plaatse of er nog ruimte is. Vaak meld je je bij de ingang, een ranger of een registratiebord. Soms vul je zelf een envelop in met je gegevens en betaal je via een betaalbox.

Voor populaire campings is dit wel een beetje spannend. In het hoogseizoen kunnen plekken al vroeg op de dag vol zijn. Wil je gebruikmaken van een first come, first served camping, zorg dan dat je vroeg aankomt, liefst in de ochtend.

Meer weten? Lees ook onze blog over kamperen in nationale parken in Amerika.

Kamperen Cruise America camper Great Smoky Mountains | Campers Amerika

Campers Amerika tip:

Houd bij ‘first come, first served’ campings ook altijd een plan B achter de hand, bijvoorbeeld een andere camping in de buurt. Zeker met kinderen of na een lange reisdag is het fijn om niet pas aan het einde van de middag te ontdekken dat alles vol is.

2. state park campings

Naast de bekende nationale parken heeft Amerika ook veel state parks. Deze parken worden beheerd door de afzonderlijke staten. Ze zijn vaak minder bekend dan de nationale parken, maar juist daardoor soms rustiger en verrassend leuk.

State park campings liggen vaak mooi in de natuur, bijvoorbeeld bij een meer, rivier, bos of strand. De voorzieningen verschillen per park. Op sommige plekken sta je vrij eenvoudig, terwijl andere state parks ruime camperplaatsen met stroom en water bieden.

Voor gezinnen zijn state parks vaak een fijne keuze. Je vindt er regelmatig wandelroutes, zwemwater, picknickplekken en rangerprogramma’s. Ook zijn ze vaak iets betaalbaarder dan particuliere campings. Reserveren kan meestal via de website van de betreffende staat.

3. particuliere rv campings

Particuliere RV campings zijn campings die niet door de overheid worden beheerd, maar door bedrijven of families. Je vindt ze door heel Amerika: langs populaire routes, bij steden, vlak bij nationale parken en bij stranden.

Deze campings zijn vaak praktischer ingericht voor campers. Je hebt meer kans op ruime plaatsen, elektriciteit, wateraansluiting, rioolaansluiting, douches, toiletten, wifi, wasserette en soms een zwembad.

Particuliere campings zijn meestal duurder dan campings in nationale bossen of eenvoudige overheidscampings. Daar krijg je vaak wel meer gemak voor terug. Zeker aan het begin of einde van je reis, of na een paar dagen zonder voorzieningen, kan zo’n camping heel prettig zijn.

Campers Amerika tip:

Particuliere cammpings zijn erg handig voor een “regel-dagje”: even wassen, douchen, tanks legen, water bijvullen en de camper weer op orde brengen.

4. koa campings

KOA staat voor Kampgrounds of America. Dit is een bekende campingketen in Amerika en Canada. Je vindt KOA-campings op veel plekken, vaak handig langs routes of bij bekende bezienswaardigheden.

KOA-campings zijn populair bij gezinnen, omdat ze vaak veel voorzieningen hebben. Denk aan speeltuinen, zwembaden, winkeltjes, wasserettes en soms activiteiten voor kinderen. Voor camperaars zijn er vaak verschillende soorten plaatsen, zoals pull-through sites, back-in sites en plekken met full hook-up. Bij full hook-up sluit je de camper aan op stroom, water en riool.

Een KOA is niet altijd de meest sfeervolle natuurcamping, maar wel praktisch en betrouwbaar. Je weet meestal goed wat je kunt verwachten. Dat maakt KOA vooral handig als je met kinderen reist, een lange rijdag achter de rug hebt of even wat comfort wilt.

Meer weten? Lees ook onze blog over KOA-campings voor gezinnen.

KOA camping Mitchell South Dakota | Campers Amerika

5. national forest campings

Naast nationale parken en state parks zijn er ook national forests. Deze gebieden zijn vaak groter, rustiger en minder strak georganiseerd dan nationale parken. Je vindt er veel natuur, bossen, bergen, meren en wandelmogelijkheden.

Campings in national forests zijn meestal eenvoudig. Vaak heb je een staanplaats, picknicktafel, vuurplaats en eenvoudige toiletten. Stroom of wateraansluiting bij je plek is minder gebruikelijk. Juist daardoor zijn deze campings vaak goedkoper en rustiger.

Een national forest campground kan een fijne keuze zijn als je dicht bij de natuur wilt staan, maar wel op een officiële camping. Ook rondom drukke nationale parken vind je soms mooie national forest campings net buiten de parkgrens. Dat kan een goed alternatief zijn als de campings in het nationale park vol zitten.

Cruise America C25 kamperen | Campers Amerika

6. blm-campings en boondocking

In het westen van Amerika kom je regelmatig BLM-land tegen. BLM staat voor Bureau of Land Management. Dit zijn openbare gebieden waar je op sommige plekken mag kamperen. Soms is dat op een eenvoudige BLM-camping, soms als boondocking of dispersed camping.

Boondocking betekent dat je kampeert zonder voorzieningen. Je hebt dus geen stroom, water, toiletgebouw of dumpstation. Je moet zelfvoorzienend zijn en goed weten wat je doet. Denk aan voldoende drinkwater, een volle brandstoftank, opgeladen apparaten en genoeg ruimte in je afvalwatertanks.

Het klinkt vrij, en dat is het soms ook, maar je mag niet zomaar overal staan. Regels verschillen per gebied. Let op borden, gebruik betrouwbare apps en check altijd of je met jouw huurcamper over de toegangsweg mag rijden. Veel verhuurders staan rijden op onverharde wegen niet of alleen beperkt toe. Als de weg naar een mooie plek uit gravel, zand of kuilen bestaat, kan dat dus problemen geven qua verzekeringsdekking.

Meer weten? Lees ook onze blog over wildkamperen en boondocking in Amerika.

7. county parks en city parks

Een wat minder bekende optie zijn county parks en city parks. Dit zijn campings die beheerd worden door een county, stad of lokale overheid. Je vindt ze bijvoorbeeld bij meren, parken, sportterreinen of recreatiegebieden.

De voorzieningen verschillen sterk. Soms is het heel eenvoudig, soms verrassend goed geregeld. Het voordeel is dat deze campings vaak betaalbaar zijn en handig liggen voor een overnachting onderweg. Ze zijn vooral interessant als je van de gebaande route afwijkt of een lange reisdag wilt opbreken.

Je komt ze soms niet vanzelf tegen, dus het loont om hiervoor campingapps te gebruiken of lokaal te zoeken op “county park campground” of “city park campground”.

8. cAMPINGS BIJ PARTICULIEREN, BOERDERIJEN EN WIJNGAARDEN

In Amerika bestaan ook platforms waarbij je kunt overnachten bij particulieren, boerderijen, musea, brouwerijen of wijngaarden. Denk aan organisaties zoals Harvest Hosts of Boondockers Welcome.

Dit is geen traditionele camping. Vaak sta je één nacht op privéterrein en zijn er weinig of geen voorzieningen. Soms wordt verwacht dat je iets koopt bij de locatie, bijvoorbeeld in de boerderijwinkel of proefruimte. Voor reizigers die iets anders zoeken dan de standaard camping kan dit een leuke afwisseling zijn.

Let wel goed op de voorwaarden. Niet elke huurcamper is geschikt voor dit soort plekken en je moet meestal zelfvoorzienend zijn.

9. OVERNACHTEN BIJ WINKELS OF OP PARKEERPLAATSEN

Soms hoor je dat je in Amerika gratis kunt overnachten bij winkels zoals Walmart, Cracker Barrel of truck stops. Dat kan op sommige plekken inderdaad, maar zie dit niet als kamperen. Het is meer een praktische overnachting op doorreis.

Je mag dan niet uitgebreid buiten zitten, koken naast de camper of campingstoelen neerzetten. Ook is het niet overal toegestaan. Lokale regels verschillen en sommige winkels verbieden overnachten op hun parkeerplaats. Vraag daarom altijd ter plekke toestemming en gebruik dit alleen als noodoplossing of praktische tussenstop.

Voor een fijne camperreis raden we aan om vooral echte campings te gebruiken. Dat is veiliger, prettiger en past beter bij het reisgevoel.

WELKE CAMPING PAST BIJ JOUW REIS?

Voor de meeste camperreizen in Amerika is een mix het prettigst. Je hoeft echt niet elke nacht op hetzelfde type camping te staan. Sterker nog: afwisseling maakt de reis vaak juist fijner.

Reis je met kinderen, dan zijn KOA-campings en particuliere RV campings handig vanwege de voorzieningen. Wil je dicht bij de natuur staan, kijk dan naar campings in nationale parken, state parks en national forests. Reis je wat avontuurlijker en ben je goed voorbereid, dan kan boondocking een leuke toevoeging zijn.

Campers Amerika tip:

Boek populaire plekken ruim op tijd, vooral in nationale parken en rond bekende routes in het westen van Amerika. Houd daarnaast een paar flexibelere nachten in je route, zodat je onderweg ruimte houdt om je plannen aan te passen.

PRAKTISCHE TIPS VOOR CAMPINGS IN AMERIKA

Let bij het boeken altijd op de maximale camperlengte. Niet elke campingplek is geschikt voor grotere campers. Vooral in nationale parken kunnen plekken korter of smaller zijn.

Controleer ook welke voorzieningen aanwezig zijn. Heeft de camping douches? Is er stroom? Kun je water bijvullen? Is er een dumpstation? En mag je een generator gebruiken? Op veel campings gelden vaste generatoruren, zodat iedereen ook van de rust kan genieten.

Reis je in berengebied, zoals Yellowstone, Grand Teton, Glacier of delen van de Rocky Mountains? Berg eten, afval en toiletartikelen dan altijd goed op. Gebruik de bear lockers als die aanwezig zijn en laat niets buiten liggen.

En tot slot: kom niet te laat aan. Zeker bij campings zonder reservering is vroeg aankomen belangrijk. In populaire gebieden zijn de mooiste of meest praktische plekken vaak rond de middag al bezet.

Tot slot: wij helpen je graag met een route waarin de afstanden kloppen, de campings logisch liggen en je niet elke dag hoeft te gokken waar je slaapt. No worries, wij helpen je op weg.

Back To Top